«Віртуози фолку» – це не лише музика

«Віртуози фолку» - це не лише музика, але й унікальна атмосфера, яку створюють талановиті майстри з виготовлення музичних інструментів і майстри народних ремесел. Вони приїжджають з різних куточків України, презентують свої унікальні колекційні вироби та проводять безкоштовні майстер-класи. Хто був на нашому фестивалі у минулих роках, той розуміє, що це таке. Тут можна було приміряти солом’яні вінки Марії Кравчук, помилуватися розписаними сукнями та декоративним посудом Олесі Вакуленко, побачити діючі дерев’яні міні-моделі знарядь праці від трипільських часів до сьогодення Миколи Майка та неймовірні різьблені сюжетні роботи Анатолія Євлогієва, килими, рушники, коци Олександри Прокопенко, етноляльки і ляльки в історичному костюмі Тетяни Федорової.
Увагу гостей фестивалю привертали кобзи та торбани Юрка Фединського, сопілки, тилинки, дводенцівки, окарини, пан-флейти та інші духові інструменти Василя Нагірного, Володимира Віхренка, Костянтина Мітокару. Захопливо розповідали про бандуру - Іван Ткаленко і Тарас Яницький, а про цимбали - Микола Хорунжий, Петро Сказків, Володимир Польовчик.
В рамках фестивалю презентувалася і експозиції тканих та вишитих строїв Олени Попової,Валентини Журавської, Ірини Скляренко, шитих рушників "Обеги родоводу України" з колекції Зої Ружин та «Дерево роду» із колекцій обухівських вишивальниць, виставка поезій на полотні «Вишитий Кобзар» Івана Рябчука, колекція реконструйованої кераміки музею «Дивосвіт Трипілля» Людмили Смолякової.

Що буде цього року, поки що ми триматимемо в таємниці. Але, повірте, буде не менш цікаво, як минулі роки!

Майстри фестивалю "Віртуози фолку"

 

Comments are closed.