Фестиваль об’єднує професійних виконавців і …

«Унікальність «Віртуозів фолку» в тому, що ми тут на одній сцені, в один час, в одному просторі поєднуються виконавці, які працюють в різних стилістиках, але мають у своїй музиці український код: від автентики до фолк-року, від троїстих музик до етно-джазу. І так сталося, що на цьому фестивалі, який ми проводимо уже третій рік, засіваються зерна нових проектів. І ми бачимо, як ці зерна проростають і народжуються нові ідеї та нові несподівані проекти: як, наприклад, поєднання автентичних виконавців з фольк-роковими гуртами чи з академічними виконавцями. Наш фестиваль – як велика модерна лабораторія сучасної, стильної, крутої народної музики і таких же проектів. І такий синтез – це місія нашого фестивалю», - говорить арт-директор «Віртуозів фолку» Олесь Журавчак.

Фестиваль об’єднує, надихає, відкриває нові творчі обрії. У цьому на власному досвіді переконалися лауреати Київ-етно-мюзік-фесту «Віртуози фолку». За ці роки у їхньому житті відбулося багато змін. Наприклад, лауреати 2017року -  Софія Цивінськавступила до коледжу культури і мистецтв і тепер займається улюбленою справою на професійному рівні. Народний театр фольклорної пісні Донецького національного університету «Дивина» цього року відсвяткував 20-річчя, а дві солістки гурту нині проводять майстер-класи аж у Африці. Гурт «Folky Funky» взявся за запис другого альбому. А Юля Вітранюк  взяла  участь у фесті 2018, але вже з колективом і стали Лауреатами і  "Відкриття фестивалю 2018" .

Свого часу саме на першому фестивалі «Віртуози фолку» Олесь Журавчак ближче познайомився із цимбалістом-віртуозом Петро Сказків  та бандуристом Георгій Матвіїв (Georgiy Matviyiv), які надихнули його на створення проекту «Володарі стихій». Та ж тісна творча співпраця Георгія Матвіїва з НАОНІ - Національний академічний оркестр народних інструментів України сприяла тому, що музикант став членом прославленого колективу.

Усі минулорічні лауреати та учасники, з ким довелося поспілкуватися, однозначно стверджують, що участь у фестивалі дала їм колосальний досвід, цікаве спілкування та нові творчі задуми. Усе це, крім традиційних дипломів і унікальних фестивальних тарілок-сувенірів від Олесі Вакуленко, отримають і лауреати цьогорічного фестивалю. Хто вони? Може, хтось із вас? Не втрачайте свого шансу. Заявки на участь у ІIІ Київ-етно-мюзік-фесті «Віртуози фолку» приймаються до 18 жовтня.

Цього року у нас є сюрпризи і для глядачів - спільні музичні виступи виконавців та відомих ансамблів, розіграш призів та  квитків на  Гала-концерт ІІІ Київ етно мюзік фест "Віртуози фолку"

 

Comments are closed.